Szukaj na stronie

Kontakt

Klimatyzacje

klimapl@onet.pl

likwidacja

2015-09-15 18:59

“Mała poprawka, w VIII wieku i później kalifat zajmując większą część półwyspu iberyjskiego nie podbił Hiszpanii bo jej tam nie było”.

Jasne, że była tam ludność głównie iberyjska, nie mniej Hispania Citerior i Hispania Ulterior to były rzymskie prowincje. Oczywiście Hiszpania w dzisiejszym rozumieniu powstała później, a na geny obecnych obywateli Hiszpanii składali się Iberowie, Maurowie, Germanie, azjatyccy Alanowie, przedindoeuropejscy Baskowie.
Zabawne, ale jeszcze na soborze w Konstancji (XV wiek) przedstawiciele Szwecji, Hiszpanii i Francji spierali się o miejsce przy papieżu, wynikające z precedencji pierszeństwa w przyjęciu chrztu. Szwedzi i Hiszpanie kwestionowali pogląd, że Francja jest najstarszą córą Kościoła. Ich zdaniem Goci (przodkowie Szwedów) i Wizygoci (Hiszpanów) ochrzcili się zanim zrobili to Frankowie za pierwszych Merowingów. Goci pod koniec IV wieku, Frankowie sto lat później.

“Społeczności zajmujące wówczas półwysep iberyjski znajdowały się w stanie kompletnego upadku politycznego pod zarządem skłóconych ze sobą Wizygotów. To był stan kompletnej, postrzymskiej dekadencji”.

Fakt, że państwo Wzygotów przeżywało wewnętrzne wstrząsy, co ułatwiło podbój Arabom, ale o żadnej postrzymskiej dekadencji mowy nie ma. Państwo Wizygotów niespecjalnie różniło się od sąsiedniego państwa Franków. jazdy próbne
Pewne cechy barbarzyńskiej dekadencji miały natomiast miejsce pod koniec V wieku w Italii, kiedy król Ostrogotów Teodoryk Wielki zamordował likwidatora zachodniego cesarstwa (też barbarzyńcę) Odoakra wraz rodziną i objął po nim władzę.A ja uważam że wręcz przeciwnie. Jedyna rzecz jaka bogłaby uratować Platformę, to wyrazne powiedzenie NIE tym -nazwijmy to delikatnie – uchodzcom i stworzenie jakiegos frontu obrony razem z Czechami, Słowakami i Węgrami. A szczególnie w tych dniach powinniśmy się soridaryzowac z Bratankami i pomagać im tak jak to tylko możliwe, bo oni z dnia na dzień maja coraz trudniejsza sytuację. Jak na razie, to oni jedni próbuja jakiejkolwiek obrony. Teodoryk bardzo się starał, nosił nie skóry tylko rzymskie tuniki, bynajmniej nie rozpędził senatu, nawet remontował akwedukty.